Narástlo vám šteniatko? Na toto nezabúdajte

Šteniatka majú zázračnú vlastnosť rásť ako z vody. Nedávno to bola len malá gulička lásky a chlpov, teraz je to už veľký pes. Rovnako ako pri deťoch, aj pri psíkoch musíte rátať s tým, že z niektorých vecí vyrastú. Či už je to búda, pelech alebo popruhy. Ak ide o veľké plemená, nezabúdajte ani na prispôsobenie krmiva či výživových doplnkov akými sú aj kĺbové výživy. Keďže sa vášmu psovi obmenili zúbky za silnejšie a mohutnejšie, prispôsobte mu na to aj hračky. Poriadne lano na kúsanie a aportovanie oceníte aj vy ako aj váš pes.

Zje viac ako miska unesie?

Časom zistíte, že váš psík zje viac ako dokážete naplniť do misky. Pri krmive to nie je tak zlé ako pri vode, ku ktorej by váš psík mal mať prístup stále. Aby ste ju nemuseli stále dopĺňať, určite sa začnite obhliadať po miskách s hlbokým dnom. To isté platí aj o cestovných fľaškách, ak často so svojím psíkom cestujete. Ak vás trápia chladné noci, pri ktorých psovi zamrzne voda, zaobstarajte mu vyhrievanú podložku pod misku alebo termofor. 

Postieľka

Pelechy na mieru sú dokonalé, ak vášmu psovi chcete dopriať pohodlie. Ak kupujete pelech od oka, môže to skončiť tak, že váš pes do pelechu ani nepôjde a radšej zaspí na podlahe. Okem veľkostí a detailov môžete pelech prispôsobiť aj podľa farby vášho interiéru. Napríklad pelech pre psa sivý, modrý, ružový a podobne. Ak plánujete pelech dať vonku, zakryte ho dekou, aby ste ho nemuseli často prať. 

Čas prejsť na popruhy?

Pri veľkých plemenách je veľká výhoda zaobstarať si popruhy. Pokiaľ je šteňa, vodítko bohato postačuje. Akonáhle začne naberať na rozmeroch, prejsť na popruhy bude väčší komfort pre vás ale aj pre psíka. Získate lepšiu kontrolu nad psíkom, nezničia sa tak rýchlo ako vodítko a psíka to nebude škrtiť, keď začne ťahať. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *