Laserová verzus atramentová tlačiareň

V súčasnosti sú tlačiarne pomerne rozšírené. Využívajú sa nie len na úradoch, v inštitúciách ale aj domácnostiach. Ak práve stojíte pred voľbou, ktorú tlačiareň si zaobstarať poradíme vám. Stačí zvážiť výhody a zápory rôznych druhov tlačiarní a výber bude hneď jednoduchší. Medzi najpoužívanejšie typy tlačiarní patrí atramentová a laserová tlačiareň. Ak viete čo od tohto zariadenie očakávate môžete svoj výber zúžiť.

Laserová tlačiareň

Laseroví tlačiarne vynikajú najlepšou kvalitou tlače. Dokážu tlačiť vysokou rýchlosťou, takže sa hodia hlavne do škôl, úradov alebo kancelárií. Ďalším kladom laserovej tlačiarne je fakt, že vytlačené dokumenty sú suché a nerozmazávajú sa.

Tento typ tlačiarní nemá tlačovú hlavu, ktorá by sa mohla v prípade dlhšej nečinnosti upchať. Na tlač využíva farebný prášok, známy ako tonerTonery do tlačiarne obsahujú len štyri pigmenty (azúrovú, čiernu, purpurovú a žltú), z ktorých dokáže tlačiareň namiešať akýkoľvek farebný odtieň.

Laserové tlačiarne sú síce drahšie, ale majú dlhšiu životnosť. Multifunkčné laserové tlačiarne obsahujú aj kopírku a skener a sú vhodnejšie do firiem a kancelárií než do domácností.

Atramentová tlačiareň

Atramentové tlačiarne sú vhodné pre domácnosti, kde si potrebujete vytlačiť dokument alebo fotografie len čas od času. Náplne do tlačiarne, známe aj ako cartridge alebo kazety obsahujú atrament, ktorý sa cez tlačovú hlavu pomocou trysiek aplikuje na papier.

Dokumenty, ktoré vytlačíte cez atramentovú tlačiareň môžu byť mokré, preto dajte pozor aby sa nerozmazali. Aj napriek tomu patria medzi najbežnejšie tlačiarne v domácnostiach. Sú cenovo dostupné, majú menšie rozmery a sú spoľahlivé.

V závislosti od typu atramentovej tlačiarne môžete tlačiť ako čierno-biele dokumenty tak aj farebné obrázky. Kvalita obrázkov je síce horšia ako na domáce použitie plne postačujúca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *