Ako využiť pergolu – Zväčšenie obytnej plochy domu

Pergola v minulosti slúžila hlavne ako ochrana pred priamym slnkom ak ste si chceli posedieť vonku v záhrade. V súčasnosti môže mať pergola množstvo iných využití, môže vás chrániť nie len pred slnkom ale aj dažďom a vetrom a dokonca si môžete pod ňou posedieť aj v chladnejšom období. Zároveň môže byť pergola aj estetickým kúskom vašej záhrady či miestom, kde sa budú hrať vaše deti.

Zväčšenie obytnej plochy domu

Montáž pergol nad terasou prepojenou s domom môže zväčšiť obytnú plochu domu. Aby ste tento efekt dosiahli je dôležité aby bola terasa s domom prepojená dverami a vy ste z domu vstúpili hneď na terasu. Pokojne si tu môžete dopriať každé ráno šálku kávy či relaxovať po náročnom dni v práci.

Pergola postavená bokom, na ktorú nie je priamy prístup z domu nebude pôsobiť celistvo a môže pôsobiť rušivo.

Kuchyňa pod pergolou

Čo poviete na varenie vonku? Pod pergolu si môžete umiestniť celú kuchyňu a v letných mesiacoch variť vonku. Rovnako dobre vám poslúži aj na usporiadanie letných párty či grilovačiek. Ak sa obávate nepriaznivého počasia či náhlych letných búrok zaobstarajte si pergolu so sklápacími lamelami. V prípade dažďa môžete lamelami vytvoriť strechu cez ktorú neprenikne ani kvapka vody.

Prístrešok pre auto

Ak rozmýšľate ako dostať auto pod strechu nemusíte stavať garáž. Garáž môžete nahradiť pergolou. Ide o jednoduché a praktické riešenie, pri ktorom nemusíte behať po úradoch a vybavovať stavebné povolenie.

Samostatne stojaca pergola

Do väčších záhrad sa hodí samostatne stojaca pergola. Jej využitie v tomto prípade záleží len od vás. Môže slúžiť na hranie deťom, na párty s priateľmi alebo aj ako prechod od domu k bazénu či garáži.

Montáž pergol v Bratislave ale aj v inom meste zverte do rúk odborníkov, ktorí vám zhotovia pergolu presne podľa vašich požiadaviek. Ak budete chcieť môžete mať pergolu, ktorú využijete aj v chladnejšom období, stačí ak pergolu zasklíte. Pravdou je, že zimnú záhradu vám nenahradí ale ochráni vás pred vetrom a chladom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *