Umelá inteligencia – roboty, ktoré už kráčajú po našej Zemi

Nie je žiadnym tajomstvom, že technológie sa stali absolútne esenciálne pre náš život. Kým sa my však snažíme adaptovať na najmodernejšie telefóny a ERP systémy, ktoré nás nahradia v práci, je tu aj iná oblasť technologického rozmachu, ktorá rýchlo napreduje. Robotika. V tomto článku vám predstavím roboty, z ktorých niektorí majú ľudskú tvar, varia a robia tiež iné obdivuhodné veci. 

Sofie – empatická, má občianstvo a chce mať rodinu

Možno ste už počuli o tom, že  niektoré roboty s umelou inteligenciou sa až desivo podobajú na ľudí. To je presne prípad aj známej Sofie vyvinutej hongkongskou spoločnosťou. Nejde však len o jej autentický vzhľad, no najmä o jej správanie. Tento humanoidný robot dokáže spoznať mimiku tváre a spojiť ju s emóciou, dokáže spievať a pri odpovediach dokáže rýchlo reagovať na predprogramované témy. V jej vyjadreniach tvrdí, že vidí veľký význam vo vzťahoch a v rodine. V Saudskej Arábii dokonca získala občianstvo, ako prvý robot na svete. Trošku desivé? Alebo nie?

Robotický kuchár – navarí za vás

Toto bezhlave robotické stvorenie je niečo, po čom takmer každá žena túži. Má to dve ruky a variť sa učil od profesionálneho kuchár. Ako je to možné?  Naučili  ho imitovať jeho pohyby. Dnes by už mal zvládnuť okolo 2000 pokrmov. No čo? Ochutnali by ste niečo z jeho kuchyne?

Digit

Robot vytvorený na pomáhanie  ľudom v domácnosti. Táto kopa motorčekov sa vám postará o balíčky, vykladanie nákupu až po pomoc pri prírodnej katastrofe. Vyzerá mierne komicky, no na to sa dá zvyknúť. Hlavne ak je s ním život ľahší. 

Napriek tomu, aké pôsobivé pokroky výskumníci v robotike postúpili, nie je sa čoho obávať. Nahrádzanie ľudskej práce v účtovníctve alebo v riadení výroby pomocou erp systémov je aktuálnejšia záležitosť. Roboty naozaj zefektívňujú ľudskú prácu. Môžeme sa len tešiť, čo nás v budúcnosti zo sveta techniky ešte čaká.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *