Zlepšováky do kancelárie, ktoré vám každý deň uľahčia život

Nech už pracujete ako sekretárka, účtovníčka alebo máte iné podobné povolanie, pri nastúpení do práce dostanete holú kanceláriu. Stôl, stolička, pár zásuviek a počítač. Počas práce sa však vyskytnú mnohé situácie, kedy toto jednoducho nestačí. Našťastie, ľudia sú šikovní a neustále hľadajú riešenia aj na tie najmenšie problémy a potom ich predávajú. V tomto článku si ukážeme pár bežných aj naopak bizarných vynálezov, ktoré môžu ovplyvniť váš komfort pri práci raz a navždy. 

USB ohrievač nápojov 

Pokiaľ radi pijete popri práci čaj, kávu alebo iný teplý nápoj, toto zariadenie vám zmení život. Niekedy je totiž práca príliš rušná, aby ste stíhali popíjať svoj nápoj a vychladnutý predsa nikomu nechutí. V prípade, že by ste tento vynález vlastnili, len ho zapojíte do najbližšieho USB portu, položíte naň šálku a je hotovo. Praktické, no nie?

Pečiatky s dátumom

V tomto prípade ide o celkom bežnú súčasť kancelárie, no nezaškodí si to pripomenúť. Namiesto vypisovania dňa, mesiaca, roku, na každý jeden úradný dokument je jednoduchšie si vybaviť pečiatku s dátumom. Ak neviete, kde ju zohnať, tak napríklad internetová firma Norpal ponúka okrem dátumových aj textové pečiatky, ktoré zmenia pracovné tempo ešte výraznejšie. Ak máte aj trochu estetickú dušu, pečiatky od firmy Norpal vám dokonca poskytnú na výber z rôznych farieb a tvarov. 

Držiaky na káble 

Nikto nemá rád, keď mu všetky možné káble zavadzajú na stole a určite ani vy. Práve preto by ste mali porozmýšľať nad malými háčikmi, ktoré môžete ľubovoľne rozmiestniť tak, aby vás káble na pracovnej ploche už nikdy neotravovali.

Laminovaný nástenný kalendár

Vedecky je dokázané, že sme efektívnejší, pokiaľ si uvedomujeme plynutie času. Práve preto je jednoduchý, prehľadný kalendár na stene skvelým výberom. Nemusí byť laminovaní, pokojne to môže byť aj tabuľa. Dôležité ale je, aby dal dostatok priestoru na každý deň v týždni a aby bol dostatočne viditeľný pre všetkých. Zamestnanci takto majú prehľad o tom, čo ich každý deň v práci čaká a zároveň vidia deadliny, ktoré musia dodržať. A navyše, ani si neviete predstaviť, aký je skvelý pocit, splnené úlohy vyškrtnúť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *