Dôvody, prečo by ste mali vymeniť televízor za projektor

V dobe v ktorej žijeme je nevyhnutnou súčasťou každej domácnosti už spomínaný – televízor. Síce tento trend netrvá až tak dlho, bez “telky“ si to už ani nevieme predstaviť. Je to ale správne? Je pozeranie nekonečných reklám spôsob, ako chcete tráviť svoj voľný čas? Poviem vám, že existuje niečo lepšie ako je televízor. Je to menšie, bez reklám a rozhodne je s tým viac zábavy. Ak som vás o projektore stále nepresvedčila, tu vám ponúkam pár ďalších dôvodov, prečo by ste ho mali zvážiť.

Do kina už nikdy viac

Ruku na srdce, každý si rád pozrie dobrý film. A v kine, na veľkom plátne s popcornom to má ešte väčšie čaro. No čo ak vám poviem, že môžete ísť do kina každý deň?  Ruku na srdce, mať domáce kino, znie naozaj super.  Okrem projektora vám stačia HI-FI reproduktory, plátno (môže byť aj biela plachta, roleta na okne alebo biela stena), zásobu pukancov a filmový večer môže začať. 

Špeciálny čas s rodinou a priateľmi

Keď som bola malá, cez týždeň sme na pozeranie televízora nemali zväčša priestor. Preto sme si vymysleli tradíciu, že každý piatok večer, budeme spolu pozerať film. V dnešnej dobe sa mi však stáva, že televízor mám zapnutý, len tak do pozadia a v horšom prípade len z nudy prepínam reklamy.  Televízory pre mňa stratili svoje čaro. No predstavte si, že po náročnom týždni pozvete svojich priateľov na pizzu k sebe domov a na film premietaný na plátne. Verte, že hneď to bude mať inú atmosféru. 

Otázka času   

Osobne si myslím, že pozeranie TV je populárne aj kvôli tomu, aké veľmi jednoduché to je. Sedíte na gauči a ovládate celý systém bez námahy. V tom majú televízory oproti projektorom určite výhodu. No naozaj? Je pravda, že s projektorom je trošku viac roboty, musíte ho zapojiť do počítača, zapnúť zosilňovače, zastrieť závesy, nastaviť plátno… Znamená to však, že si dvakrát rozmyslíte, či sa vám naozaj chce niečo pozerať. Možno si poviete, že si radšej prečítate knihu, alebo zahráte spoločenskú hru s partnerom. Takže nakoniec vám možno vaša lenivosť pomôže zbaviť sa závislosti na vizuálnom stimulovaní mozgu pozeraním do obrazovky, dá sa povedať😊 

Sú tu aj iné výhody, ako napríklad mobilita projektora. Z toho vyplýva možnosť spraviť si pred domom letné kino alebo zobrať na premietanie fotiek na rodinnú oslavu. Dokonca sa vyrábajú aj rôzne veľkosti, od veľkých až po také malé, čo sa vám vojdú do kabelky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *