Športy, vďaka ktorým v zime neprídete o kondičku

Aktivita ľudí sa s príchodom zimných mesiacov viditeľne znižuje. S predlžujúcou sa tmou a klesaním teploty trávime čoraz viac času zabalený v deke pred televíziou. Viac vrstiev oblečenia spoľahlivo zakryje nejaké to kilo, čo pri tomto spôsobe trávenia voľného času pribudne a na jar nastáva obdobie odopierania si a hľadania motivácie k cvičeniu. Zima a tma ale neznamená, že sa nedá športovať. Práve naopak, otvoria sa nám nové možnosti, nad ktorými sme po zvyšok roka ani neuvažovali.

Vydajte sa na svah

Ako prvá možnosť sa samozrejme ponúka lyžovanie. Niekedy nám však stojí v ceste viac prekážok, ako by sme si priali. Lyžiarske strediská sú drahé a navyše to s nimi tento rok vyzerá všelijako. Zašportovať si však môžete na svahu aj pri obyčajnej sánkovačke. Veľakrát sa pri tom zabavíte a zapotíte ešte viac ako pri jazde na lyžiach.

Korčuľovanie a iné aktivity na ľade

Medzi zimné športy neodmysliteľne patrí korčuľovanie na ľade. Pokiaľ sa vám zdá táto aktivita príliš nezáživná, môžete namiesto tradičného hokeja vyskúšať curling. Hru, pri ktorej sa snažíte dostať curlingové kamene do cieľového priestoru.

Bicyklovanie

Áno, čítate dobre, bicyklovania sa v zime nemusíte vzdať. Najmä keď ide o miernu zimu, na akú sme si za posledné roky zvykli. Bezpečnejšie je siahnuť po horských bicykloch, prípadne gravel bicykloch, ktoré sú stavané aj na náročnejšie podmienky. Pre úplnú istotu môžete zvoliť bicykle Scott, za ktorými stojí overená značka. Taktiež nepodceňte chlad a rovnako, ako pri ostatných zimných športoch, sa teplo oblečte.

Halové športy

Pokiaľ sa vám von do zimy vôbec nechce, ponúka sa možnosť skúsiť halové športy. Výber je naozaj široký. Na jednej strane je aerobic či lezenie po stene, ktoré môžete praktikovať aj sami. Na strane druhej sú individuálne športy ako bedminton, tenis, basketbal alebo florbal.

Ako vidíte, možností sa nájde naozaj veľa a je len na vás, pre ktorú sa rozhodnete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *