3 zvyky, vďaka ktorým bude váš život ekologickejší

To, že je naša planéta v čoraz horšom a horšom stave počúvame zo všetkých strán. Môže to byť únavné. Môžeme mať pocit, že nás sa to netýka. My predsa nenechávame odpadky na uliciach, nevyhadzujeme nedojedené jedlo a nenechávame zbytočne pustenú vodu. To všetko je chvályhodné, no stále sa nájdu spôsoby, ako pomôcť nášmu životnému prostrediu ešte viac. Pretože táto téma sa týka každého jedného z nás. Rovnako tak máme všetci zásluhu na tom, v akom stave sa planéta Zem nachádza. Zavedením aspoň jednej praktiky z tohto zoznamu do svojho každodenného života môžete prispieť k tomu, že sa vaše deti alebo vnúčatá budú môcť stále tešiť z čistej vody a prírodnej zelene.

Efektívne nakupovanie

Nebolo by lepšie priplatiť si za kvalitné oblečenie a nosiť ho roky, ako kupovať nové kúsky každých pár mesiacov? To neplatí len o oblečení, ale môžeme to aplikovať na všetky druhy tovaru. Je oveľa pohodlnejšie fungovať s jedným vysávačom niekoľko rokov, ako každý rok kupovať ďalší, lacný a nekvalitný produkt.

Separovanie odpadu

Tento bod asi nikoho neprekvapí. Vedeli ste však, že separovať sa dá aj použitý kuchynský olej? Zber kuchynského oleja sa už dlhšie praktizuje v reštauráciách a niektorých domácnostiach. Stačí, keď použitý olej precedíte cez sitko, aby sa zbavil zvyškov jedál a prelejete ho do zbernej nádoby. Nádoby na kuchynský olej si môžete prenajať. Po ich naplnení ich pre vás oprávnené vozidlo vyčistí a vy môžete pokračovať v separovaní.

Doba digitálna

Digitalizácia má množstvo výhod. Jednou z nich je šetrenie papiera. Zoznamy, To Do Listy, či poznámky si môžeme jednoducho zapísať do mobilu. Navyše sa nestane, že by sme náš poctivo napísaný nákupný zoznam opäť zabudli v kuchyni na stole. Online si môžeme nechať posielať aj rôzne faktúry, vstupenky alebo lístky na verejnú dopravu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *