Kia Xceed – nový prírastok do rodiny KIA

Kia je značka, ktorá sa v Európe stáva stále viac populárnou. Táto kórejská automobilka sa snaží zlepšovať svoje modely a prinášať na trh štýlové novinky. Jednou z takých noviniek je aj Kia Xceed. Je to crossover, ktorý je postavený na základoch Kie Ceed a snaží sa zaujať svojim atraktívnym dizajnom a praktickými funkciami. V tomto článku si priblížime, čo Kia Xceed ponúka.

Dizajn

Nová Kia Xceed sa snaží zaujať svojim vzhľadom. Je to kompaktné vozidlo s rozmermi 4,4 metra na dĺžku, 1,8 metra na šírku a 1,5 metra na výšku. Dizajnéri však dokázali využiť každý centimeter a výsledkom je štýlové vozidlo s modernými prvkami. Medzi ne patrí dynamická maska chladiča, ostré LED svetlomety a športové príslušenstvo.

Interiér

Interiér v Kie Xceed je vybavený množstvom moderných technológií. Napríklad, centrálne umiestnený dotykový displej s uhlopriečkou 10,25 palca umožňuje ovládanie mnohých funkcií. Okrem toho, interiér vozidla je priestranný a pohodlný s dostatkom miesta pre cestujúcich a ich batožinu.

Bezpečnostné prvky

Bezpečnosť je pre Kiu Xceed veľmi dôležitá. Vozidlo je vybavené mnohými bezpečnostnými prvkami, ako napríklad: adaptívny tempomat, asistent jazdného pruhu, asistent proti kolíziám, monitorovanie mŕtveho uhla a mnohé ďalšie. Vďaka týmto funkciám sa cestovanie stáva bezpečnejším.

Motorizácia

Kia Xceed je k dispozícii s viacerými možnosťami pohonných jednotiek. Benzínový motor 1,0 T-GDI je k dispozícii v kombinácii s manuálnou prevodovkou so šiestimi rýchlosťami alebo sedemstupňovou automatickou prevodovkou s dvojitou spojkou. Výkon tohto motora je 120 koní a 172 Nm krútiaceho momentu. Okrem toho, Kia Xceed ponúka aj ďalšie 2 verzie s 1,5 T-GDI a 1,6 T-GDI.

Kia Xceed je moderný a praktický crossover, ktorý sa snaží zaujať svojim vzhľadom a funkciami. Vozidlo ponúka kvalitný interiér, moderné technológie a mnohé bezpečnostné prvky. S viacerými možnosťami motorizácie sa dá prispôsobiť potrebám každého zákazníka. Vďaka týmto funkciám sa Kia Xceed stáva ideálnym vozidlom pre tých, ktorí hľadajú praktický a bezpečný automobil pre každodenné použitie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *