Účinné vitamíny pri bežných ťažkostiach. Nechýbajú vám?

Naše telo veľmi rýchlo dáva najavo, že mu určitá látka chýba. Príznaky sú pritom rôzne. Niekoho potrápia kožné problémy, inému sa nedostatok prejaví na zhoršenej kvalite vlasov či nechtov. Doplniť deficit toho ktorého vitamínu, minerálu či inej dôležitej látky je preto nevyhnutné. Prezrite si bežné ťažkosti a zistite, čo vám môže pomôcť.

Akné – Pri problémoch s akné je potrebné zvýšiť dávku vitamínov E a A. Doprajte si aj multivitamín, ktorý obsahuje minerály s nízkym podielom jódu. Dôležitým pre vás je tiež zinok. Ak je to možné, vyhýbajte sa tepelne upravovaným potravinám.

Alergia – Stavte na vitamín C, pretože zlepšuje reakciu tela na alergény. Užívajte tiež prípravky na posilnenie imunity. Kľúčovým je zároveň vitamín B12.

Chrípka – Zásobte sa vitamínom C a dbajte na jeho príjem už pri prvých príznakoch. Zvýšte príjem vitamínov B-komplexu, vitamínov A a E a Zinku.

Anémia – Nenahraditeľným pomocníkom v tomto prípade je železo, zvýšte však tiež príjem vitamínov B1, B2 a B6, vitamínu C a kyseliny listovej

Bolesť hlavy – Za bolesťami hlavy sa môže ukrývať aj stres, prípadne dlhé pozeranie do monitora počítača alebo na obrazovku televízora. V každom prípade bolesť nepodceňujte a nesiahajte vždy iba po tabletkách proti bolesti. Zvýšte príjem vitamínov skupiny B, najlepšie vo forme doplnku B-komplexu s postupným uvoľňovaním. Zároveň dbajte na prísun vápnika a horčíka.

Hnačka – Dopĺňajte si draslík, pretože ten sa pri hnačke veľmi rýchlo z tela stráca. Taktiež prijímajte vitamíny B1 a B3, ten účinne a upokojujúco pôsobí na tráviaci systém.

Nespavosť – Pred spaním užite tabletku horčíka a tabletku vápnika. Zvýšte prísun vitamínov B3 a B6 a dbajte na pravidelný a dostatočný príjem vápnika v každodennej strave.

Zápcha – Najúčinnejším je vitamín B1. Dôležité je prijímať dostatočné množstvo vlákniny. Avšak pozor, chronická zápcha môže byť príznakom užívania nadmerného množstva B-komplexu, a  to najmä vtedy, ak súvisí s antibiotickou liečbou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *