Hra na hudební nástroje, zvlášť na digitalne piano – zručnosti, ktoré oceníte

Hra na hudební nástroje patrí medzi zručnosti, ktoré by všeobecne vzdelaný človek mal za život získať. Ak takáto zručnosť medzi vašimi schopnosťami chýba, je čas začať hrať napríklad na digitalne piano.

Pýtate sa, prečo zrovna digitalne piano? 

Je to jednoduché…

Pretože základy hry na digitalne piano zvládne takmer každý. Napríklad na to, aby ste zahrali jednoduché pesničky ako Kohútik jarabí či Medveďku, daj labku vám stačí poznať 4 – 5 tónov. Dokonca tieto piesne zahráte aj len jednou rukou. Navyše, na to, aby ste základy naučili hrať bez veľkých ťažkostí stačí, ak budete cvičiť v domácom prostredí. Ak máte mobil či tablet, stiahnite si niektorú z osvedčených aplikácií, ako napríklad Flowkey. Vy budete hrať to, čo vám apka ukazuje a ona vás za odmenu upozorní zakaždým keď urobíte chybu. Tak sa budete postupne zdokonaľovať až kým pieseň nezahráte bezchybne. Alebo si jednoducho otvorte internetový prehliadač a nájdite si tutoriál, ktorý vás krok za krokom prevedie celými základmi hry na piano. Keď ich zvládnete, otvorte prehliadač znovu a nájdite si videá, v ktorých vám skúsení klávesáci vysvetlia, ako sa neustále zlepšovať a naučia vás, ako hrať tie najľahšie, ale aj najzložitejšie piesne na digitalne piano.

Pýtate sa, prečo je hra na hudební nástroje a špeciálne na digitalne piano zručnosť, ktorú určite oceníte aj v budúcnosti? 

Je to jednoduché….

Hovorí sa, čo si sa za mladi naučil, na starosť akokeby si našiel. A tu to platí dvojnásobne (bez ohľadu na to, v akom veku presne sa budete učiť hrať). Keď totiž prídu na scénu deti alebo dokonca vnúčatká, urobí im obrovskú radosť, keď im zahráte na akékoľvek hudební nástroje. A o čo väčšiu radosť im spraví, keď ich na digitalne piano naučíte hrať. Pokojne aj len tie 2 najľahšie pesničky, ktoré sa naučíte hrať úplne na začiatku vy. Aj to bude zábava na dlhé hodiny. Zábava, ktorú máte istú, nech bude vonku akékoľvek počasie 😉 
Verte teda či nie, ale zvládnuť hudební nástroje a zvlášť digitalne piano je zručnosť, ktorú za mlada nájdete a na starosť určite oceníte!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *