Striekané a fúkané izolácie Cizoltech – moderné a kvalitné riešenie pre váš domov

Doba neustále napreduje a do našich svetov vstupujú rôzne moderné inovácie. To platí aj pri budovaní novostavieb či renovácií starších domov, obzvlášť pokiaľ ide o izoláciu. Nikto predsa nechce, aby mu z nového domu v zime unikalo teplo či naopak, aby mu v lete do neho prenikali neznesiteľné teploty z rozhorúčených konštrukcií. Polyuretánové penové izolácie sú síce osvedčená technológia, ktorá sa používa už 30 rokov, no v poslednej dobe sa objavil trend modernejších, kvalitnejších a revolučných technológií v podobe striekaných a fúkaných izolácií od Cizoltechu.

Striekaná izolácia

Táto nová technológia izolácie je veľmi obľúbená pri izolácií rodinných aj bytových domov, priemyselných hál a poľnohospodárskych budov. Môže byť použitá na strechy, fasády, podkrovia, steny, stropy, terasy, garáže, základy, pivnice, podlahy, haly, nádrže či dokonca bazény.

Striekaná izolácia sa teší mnohým výhodám a jednou z nich je aj fakt, že PUR pena pri striekaní dokáže niekoľko násobne zväčšiť svoj objem vďaka čomu dokáže vyplniť aj tie najmenšie medzery a zabrániť tak úniku tepla. Samozrejme vďaka tomu dosiahnete úsporu tepla 50 až 70%. Tento typ izolácie je taktiež zdravotne nezávadný, zamedzuje tvorbe škodlivých plesní a je vhodný aj pre alergikov. Medzi výhody určite taktiež patrí aj rýchla aplikácia s minimálnym odpadom vďaka jej priľnavosti k rôznym povrchom, tvarovej stálosti a nízkej hmotnosti.

Fúkaná izolácia

Počas stavania nových priestorov, prípadne rekonštrukcie starých sa môže stať, že narazíte aj na ťažšie prístupné miesta. Môže to byť napríklad okolo styčníkov väznicových konštrukcií, elektroinštalácií či rozvodov rekuperácie. Na ťažko prístupné miesta je však skvelým riešením fúkaná izolácia, ktorá sa aplikuje fúkaním silného prúdu vzduchu z turbín. Najčastejšie sa tento spôsob izolácie využíva napríklad na drevené trámové stropy, nízke krovy, dvojplášťové strechy, pultové strechy, podkrovia a podobne.

Hrúbka vrstvy izolácie sa pohybuje zhruba medzi 250 – 500 mm. Veľkou výhodou je taktiež fakt, že izolácia sa dá nanášať aj na neupravené povrchy, ba dokonca aj do vopred nevyprataných priestorov. Samozrejme medzi veľké výhody patrí aj jej dlhá životnosť, odolnosť voči požiaru, plesniam a škodcom, možnosť aplikácie v každom ročnom období, skvelá tepelná izolácia bez tepelných mostov a taktiež dostupná cena! Fúkaná izolácia je ponúkaná až v 3 rôznych typoch, takže si každý dokáže nájsť svoj vyhovujúci materiál podľa požiadaviek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *