Prineste si prírodu do interiéru

Žiť v súlade s prírodou nie je len slogan ale aj spôsob života, ktorý v súčasnosti naberá na intenzite. Kým v minulosti bolo nemysliteľné aby celistvosť strechy domu narúšali rastliny dnes je bežné vidieť rodinný dom so zelenou záhradou na streche. Terasy v panelákových bytoch pokryté trávnikom alebo zelené steny na recepciách hotelov či v kanceláriách.

Zelené steny – vertikálna záhrada

Zelené steny sú v súčasnosti veľmi obľúbené. Niet sa čomu diviť, sú to steny plné rastlín, vegetácie, ktoré prinesú kus prírody doprostred betónovej džungle. Častejšie ich nájdete v komerčných priestoroch ale sú vhodné aj do menších priestorov alebo bytov. Vertikálne zelené steny majú viacero výhod. Okrem toho, že navodia príjemnú a upokojujúcu atmosféru čistia vzduch a znižujú hluk.

Montáž zelených stien zverte radšej do rúk odborníkov, ktorí vám aj poradia ako sa o ňu starať. Zelené steny sú síce nádherné ale vyžadujú si pravidelnú starostlivosť. Rastliny budú stále rásť a preto bude potrebné sa o ne pravidelne starať. Rosenie a polievanie rastlín na zelenej stene budete musieť robiť priamo na mieste kde je stena. Nemôžete ich preniesť na balkón alebo do kúpeľne aby ste ich mohli presadiť či ostrihať.

Čo poviete na mach – machové steny

Takmer bezúdržbové sú machové steny. Veľkou výhodou machu je, že je nízky, takže vám veľa priestoru nezaberie. Dajú sa z neho vytvoriť nádherné 3D dekorácie, ktoré oživia každý jeden priestor. Mach nehorí, takže vám machová stena môže poslúžiť aj ako výborná protipožiarna ochrana.

Mach, ktorý sa v týchto stenách používa je stabilizovaný, čím si zachováva vzhľad, mäkkosť a štruktúru. Na rozdiel od zelenej steny s rastlinami si machové obrazy nevyžadujú takmer žiadnu údržbu. Nemusíte ich strihať, polievať, rosiť či presádzať a aj napriek tomu sa z nich môžete tešiť 7 až 10 rokov.

Ak bývate v byte a zelená stena sa vám zdá príliš veľká zaobstarajte si machový obraz. Obraz môže mať rôzne rozmery a je len na vašom rozhodnutí či nim pokryjete polovicu steny alebo si zaobstaráte obraz menších rozmerov. Vždy ale získate nádhernú, originálnu, zaujímavú a živú dekoráciu do bytu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *