Náradím nič nepokazíte

Pokiaľ ešte stále neviete, čím prekvapiť svoju polovičku, vyskúšajte sadu náradia. Je to univerzálny darček pre každého muža, ktorý má zariadenú dielňu, garáž, pracovný stôl v pivnici, alebo sa aspoň niekedy pokúsil vyčistiť sifón.

Rôzne náradie sa v dielni často ničí, prípadne “stráca” – najmä, ak pri práci pomáhajú aj deti. Tie si náradie často osvoja až tak, že ho postupne vyhlásia za svoje a postupne ho zlikvidujú. A áno, zničiť sa dá aj taká nezničiteľná vec, ako je kladivo. Stačí len jeden dobre mierený úder na dostatočne pružný materiál. Jediná dostatočne odolná súčasť náradia sú nožnice na plech. Je to síce divné, ale pritom úplne logické. Dnes, v dobe dostatočne výkonného elektrického náradia  a lacných brúsok ich už totiž takmer nikto nepoužíva.

Pokiaľ má vaša polovička dostatočné zásoby a bojíte sa kúpiť náradie, ktoré by nepoužil, nebojte sa spýtať. Možno dokonca ušetríte. Sada náradia je totiž dobrá skôr na začiatok budovania dielne a neskôr sa pridávajú či nahrádzajú skôr jednotlivé kusy, ako napríklad spomínané kladivo. To sa môže nahradiť za nové, prípadne dokúpiť väčšie či menšie, prípadne špecializované kladivo tesárske, gumené, medené či plastové kladivo.

Dielenské náradie však už dávno nie je len doménou mužov. Niektoré značky (Extol) dodávateľov náradia začali s dodávkami náradia, určeného pre emancipované dámy, ktoré nepotrebujú na drobné domáce práce či opravy záchrancu mužského pohlavia.
Poznáte to: “Keby som mala náradie, opravila by som to dávno sama!”

Sady náradia pre ženy sú možno na prvý pohľad trocha smiešne – najmä pre použitú farebnú škálu. Zvyčajne totiž na obale aj na náradí prevláda ružová farba. Jedná sa jednoznačne o marketingový trik, ktorý má len pritiahnuť pozornosť, pretože v praktickom živote je toto náradie rovnako kvalitné ako iné farebné kombinácie, bežné pre mužskú časť populácie. Rozdiel je naozaj len v inej farbe granulátu, ktorý sa sypal do lisu.

A čo sa týka obsahu sád, jedná sa o plnohodnotné sady s obsahom 63 či 29 kusov náradia. V ponuke sú už dokonca akumulátorové vŕtačky v ružovej farbe. Takže – ak chcete prekvapiť, teraz máte šancu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *